DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN 1889718-1.62608%
İstanbul
28°

PARÇALI AZ BULUTLU

SABAHA KALAN SÜRE

Evet, doğru. Birleşmiş Milletler, İsrail ordusunu çocuklara zarar verenlerin “kara listesine” aldı.

Evet, doğru. Birleşmiş Milletler, İsrail ordusunu çocuklara zarar verenlerin “kara listesine” aldı.

Gazze, işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'teki 4 bin 247 Filistinli çocuğa yönelik 7 bin 837 ihlal, raporda belirtilen önemli bir veri. Bu ihlallerin İsrail ordusu ve İsrailli yerleşimciler tarafından gerçekleştirildiğinin kaydedilmesi, durumun ciddiyetini ve bu çocukların maruz kaldığı şiddetin kaynağını vurguluyor. Bu tür ihlallerin artması ve çocukların güvenlikleri için ciddi tehdit oluşturması, uluslararası toplumun dikkatini çekmeli ve gerekli önlemlerin alınması için çağrı yapılmalıdır.

ABONE OL
Temmuz 11, 2024 07:40
Evet, doğru. Birleşmiş Milletler, İsrail ordusunu çocuklara zarar verenlerin “kara listesine” aldı.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Birleşmiş Milletler’in (BM) 2023 yılı verilerini içeren “Çocuklar ve Silahlı Çatışmalar Raporu”na göre, çatışma bölgelerinde çocuklara yönelik şiddetin korkunç boyutlara ulaştığı belirtiliyor. Raporda, çocuklara yönelik ağır ihlallerin %21 arttığı ve ölüm ve yaralanmaların %35 arttığı ifade ediliyor.

Çocuklara Yönelik İhlaller
Rapora göre, 2023 yılında çocuklara yönelik 32.990 ağır ihlal kaydedildi. Bu kapsamda 5.301 çocuğun öldürüldüğü, 6.348 çocuğun yaralandığı, 8.655 çocuğun silahlı grupların kadrolarına alındığı, 5.205 çocuğun insani yardıma erişiminin engellendiği, 2.491 çocuğun tutuklandığı ve 4.356 çocuğun kaçırıldığı bildiriliyor.

İsrail Ordusu ve Güvenlik Güçleri
Raporda, İsrail ordusu ve güvenlik güçlerinin çocuklara yönelik ağır ihlallerde büyük bir artış olduğu belirtiliyor. Özellikle Gazze’deki son gelişmelerin ardından İsrail ve işgal altındaki Filistin topraklarında çocuklara karşı ihlallerin %155 arttığı kaydediliyor. Bu ihlallerin çoğunun İsrail ordusu ve İsrailli yerleşimciler tarafından yapıldığına dikkat çekiliyor.

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Değerlendirmesi
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, İsrail ordusu ve güvenlik güçlerinin Gazze, işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’teki çocuklara yönelik şiddet konusunda dehşete düştüğünü ifade ediyor. Guterres, İsrail’in Gazze’de yarattığı ölüm ve yıkımın daha önce görülmemiş düzeyde olduğunu belirtiyor.

İhlallerin En Yoğun Olduğu Yerler
Raporda, çatışmalarda çocuklara yönelik ihlallerin en yoğun olduğu yerler arasında İsrail ve işgal altındaki Filistin toprakları, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Myanmar, Somali, Nijerya ve Sudan’ın bulunduğu belirtiliyor. Ayrıca, erkek çocuklarının silahlı grup saflarına daha yüksek oranda alındığı, öldürüldüğü ve yaralandığı, kız çocuklarının ise daha yüksek oranlarda cinsel şiddete maruz kaldığı vurgulanıyor.

beylikdüzü escort

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

reklam ajansı ankara Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci